Steam Avatar Çerçevesi

Steam’de Avatar Çerçevesi Nasıl Alınır?

Steam öncelikle oyun indirmek ve oynamak için kullanılan bir uygulama olsa da Steam profilleri, oyun topluluğuyla bağlantı kurmanın bir yolu olarak kendini ifade etmenin bir yolu olabilir.

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Steam avatar çerçevelerini nasıl bulacağınızı merak ediyorsanız okumaya devam edin.

Steam Avatar Çerçeveleri Nasıl Gidilir?

Steam, 2021’den itibaren profil ayarlarınızdan erişebileceğiniz birkaç ücretsiz çerçeve sundu. Bu, çok geçmeden çok sayıda kozmetik seçenekle elden geçirilen profil özelleştirme seçeneklerinin başlangıcıydı.

Bugün sizin için ücretsiz çerçeve yok, ancak henüz umutsuzluğa kapılmayın. Steam’de animasyonlu çerçevelerden sezonluk çerçevelere kadar her türlü çerçeveyi bulabileceğiniz bir puan mağazası bulunmaktadır. Ancak bu çerçeveler satılıktır ve bunları Steam puanlarınızı kullanarak satın alırsınız. Peki Steam puanları nasıl alınır?

Steam’deki çoğu öğenin maliyeti vardır. Kullanıcıları ürün satın aldıkları için ödüllendirmenin bir yolu olarak Steam, bu satın alımlar için size puan verir. Oyun, oyun içi öğeler, donanım veya müzik satın aldığınızda harcadığınız her dolar için 100 puan alırsınız (1$ = 100 Steam puanı). Çerçeveler de dahil olmak üzere Steam avatarınızı geliştirecek kozmetik ürünleri satın almak için Steam puanlarınızı kullanabilirsiniz.

Genellikle bir avatar çerçevesinin puan aralığı 500 ila 3000 puandır, dolayısıyla bir çerçeve için 5 ila 30 ABD Doları arasında harcama yapmanız gerekir. Bu çok zor görünse de, günlerce veya yıllarca oynayacağınız oyunları satın alırken bunun temelde ücretsiz bir eklenti olduğunu unutmayın.

Puanlarınızı hazırladıktan sonra puan mağazasından aşağıdaki şekilde avatar çerçeveleri alabilirsiniz:

 1. Akışı açın ve hesabınıza giriş yapın.
 2. Üstteki “Mağaza”ya tıklayın ve “Puan Mağazası”nı seçin.
 3. Sol kenar çubuğunda “Profil”e gidin ve “Avatar”a dokunun.
 4. Geçmişe kaydırarak “Tüm avatar çerçeveleri”ne gidin. Burada platformdaki mevcut tüm çerçevelerin bir görüntüsünü bulacaksınız.
 5. Tercihlerinize uygun bir çerçeve seçin. Büyütmek ve ne kadara mal olduğunu görmek için her birine tıklayabilirsiniz.
 6. Hoşunuza giden bir çerçeve bulduğunuzda, üzerine tıklayın ve alt kısımda ne kadara mal olduğunu listeleyen mavi düğmeye dokunun.

Bir çerçeve satın aldığınızda profil envanterinize gider ve Steam puanlarınız düşülür.

MAKALE
Steam Yetkilendirme Hatası: Steam Hesabınıza Nasıl Tekrar Erişebilirsiniz?

Avatarınızı satın aldığınız çerçeveyle güncellemek için şu adımları izleyin:

 1. Steam profilinize gidin ve açmak için tıklayın.
 2. Profil resminizin sağ tarafındaki “Profili düzenle”ye tıklayın.
 3. Sol kenar çubuğunda “Avatar”ı tıklayın.
 4. “Avatarlarınız”ın altında “Avatar çerçeveleriniz”i bulun.
 5. Üçten fazla kayıtlı kareniz varsa “Tümünü gör”ü tıklayın.
 6. Satın aldığınız avatarı seçin ve “Kaydet”e tıklayın.

Avatar çerçevelerinin süresi dolmaz. Bir çerçeve satın aldığınızda, bu çerçeve “avatar çerçevelerinizde” kayıtlı kalır. Daha fazlasını satın alabilir ve bunları değiştirmeye devam edebilirsiniz.

Steam Puanı Kazanmanın Başka Yolları Var mı?

Görünüşe göre puan ve çerçeve kazanmanın birincil yolu Steam üzerinden oyun satın almak. Çoğunlukla ücretsiz şeylere güveniyorsanız avatarınız çerçevesiz kalabilir. Steam ürünlerini satın almanın yanı sıra başka bir şekilde de puan kazanabilir misiniz? Cevap evet; aşağıdaki yöntemlerle daha fazla Steam puanı kazanabilirsiniz:

 • Topluluk ödülleri: Bu yöntemle puan kazanmak, toplulukta çeşitli şekillerde aktif olmanızı gerektirir. Birincisi, benzersiz ve yararlı oyunlar ve diğer ürün incelemeleri sunarak. İkincisi, anlayışlı içeriğinizi yayınlayarak ve göz alıcı bir profil sürdürerek. Girdilerinizden yararlanan kullanıcılar size puan vererek elinizi sıkabilir.
 • Başarılar: Belirli bir oyunda yetenekliyseniz rekoru kırmaktan çekinmeyin. Belirli kilometre taşlarına ulaştığınızda bazı oyunlar puan kazandırır.

Ödül puanlarınızın puan mağazasının sağ üst köşesine yansıması genellikle 10-14 gün sürebilir.

Avatar Çerçevelerinin Önemi

Çerçeveli bir Steam avatarı ile çerçevesiz bir Steam avatarı arasındaki farkı hemen fark edebilirsiniz. Avatar çerçevesi kullanmak, avatarınızı çekici kılmaktan daha fazlasını yapar. Ayrıca şunları yapmanıza da yardımcı olur:

 • Oyun zevkinizi gösterin: Hangi tür Steam oyunlarını seviyorsunuz? Aksiyon mu yoksa askeri simülasyon mu? Her ne olursa olsun, favori oyunlarınızdan ilham alan bir avatar çerçevesi kullanmak, oyun zevklerinizi başkalarına da gösterir.
 • Oyun uzmanlığınızı sergileyin: Bir dönüm noktasına ulaşmak için bir oyundan bir kare kazandığınızda, bunu becerilerinizi sergilemek için kullanabilirsiniz. Bu size bir gurur duygusu verir.
 • Oyunlara ve etkinliklere desteğinizi ifade edin: Oyun veya etkinlik temalı bir avatar çerçevesi kullanmak, coşkunuzu ve desteğinizi göstermenize olanak tanır.
 • Bağlantılar kurun: Avatar çerçeveleri, oyun ilgi alanlarınızı paylaşan diğer oyuncuları belirlemenize yardımcı olabilir. Bu, konuşmalar ve oyun arkadaşları oluşturmak için bir uyum yaratır.
MAKALE
CurseForge Şifre Çözme Hatası Nasıl Çözülür?

Steam’den Avatar Çerçevesi Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Faktörler

Aralarından seçim yapabileceğiniz 500’den fazla avatar çerçevesiyle kararsızlık tavşan deliğinden aşağı kayabilirsiniz. İşin zor kısmı, çoğunun göze hoş gelmesi. Avatar çerçevenizi daha hızlı seçmenize yardımcı olacak birkaç faktör:

 • Mevcut puanlar: Avatar çerçeveleri farklı tasarımlara sahiptir. Bir model ne kadar karmaşıksa, maliyeti de o kadar fazla olur. Toplam Steam puanlarınızın içinde yer alan bir çerçeve seçmelisiniz. Ayrıca arka plan gibi başka profil kozmetiklerine ihtiyacınız olup olmadığını da düşünmelisiniz.
 • Çerçevenizi değiştirme sıklığı: Avatarınızın görünümünü düzenli olarak değiştirmeyi seviyor musunuz? O halde uzun süre kullanmayı düşünmediğiniz için maliyeti daha düşük olan bir çerçeveye yönelmelisiniz. Aksi takdirde plansız çerçeve satın almak puanlarınızın daha çabuk tükenmesine neden olacaktır.
 • Topluluk incelemeleri: Steam topluluğu, bir çerçevenin kalitesi hakkında fikir edinmenize yardımcı olabilir. Belirli bir çerçeveyle diğer kullanıcıların deneyimlerine bakmak, tercihlerinize uyup uymadığına karar vermenize yardımcı olabilir.
 • Çerçeve kullanılabilirliği: Bazı çerçeveler sınırlı bir süre için kullanılabilir. Belirli bir süre içinde bunları alamazsanız, bir daha asla alamayabilirsiniz.
 • Avatarınızla uyumluluk: Görsel bir çekicilik yaratmak ve tarzınıza uyum sağlamak için çerçevenizin rengi, şekli ve teması avatarınızla eşleşmelidir.
Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Steam’de Avatar Çerçevesi Nasıl Alınır?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir