Starfield’da Hızlı Seyahat Nasıl Yapılır?

Uzayda hızla bir yerden diğerine nasıl atlanır?

Starfield'da Hızlı Seyahat
Starfield'da Hızlı Seyahat
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hızlı Seyahat, Starfield’da farklı varış noktalarına hızlı bir şekilde ulaşmak için önemli bir tamircidir .

Elbette, bir Starfield yan görevinin ortasındayken manzaralı rotayı kullanmak ve belki de bir sonraki hedefinize yürümek veya koşmak isteyebilirsiniz . Ancak, muhtemelen sadece Hızlı Seyahat ile zamandan tasarruf etmek ve işi daha hızlı bitirmek isteyeceksiniz.

Starfield’da Hızlı Seyahat etmenin pek çok yolu vardır ve mekanik, birkaç kısıtlama dışında oldukça esnektir. Aşağıda Starfield’da nasıl Hızlı Seyahat edebileceğinizi ve bunu yapamadığınız zamanları öğreneceksiniz .

Starfield’da Hızlı Seyahat Nasıl Yapılır?

Starfield’da Hızlı Seyahat etmek istiyorsanız menüyü açıp sağ üstteki Yıldız Haritanıza gitmeniz yeterli. Bu, nerede olduğunuza bağlı olarak mevcut haritanızı açacaktır. Bir gezegendeyseniz yüzey haritasını açacaksınız ve uzaydaysanız Yıldız Haritasını açacaktır. Yüzey haritası için Xbox kumandasındaki RB tuşuna basarak veya Yıldız Haritasından uzaklaşmak için sürekli olarak B düğmesine basarak haritalar arasında geçiş yapabilirsiniz.

Eurogamer/Bethesda
Eurogamer/Bethesda
İmaj kredisi: Eurogamer/Bethesda

Yüzey haritasında önceden keşfettiğiniz bir konuma tıklamanız yeterlidir; oraya Hızlı Seyahat etmek isteyip istemediğinizi soran bir onay görünecektir. Bu kadar kolay! Ayrıca Y düğmesine basarak doğrudan geminize Hızlı Seyahat etme seçeneği de mevcuttur.

Eurogamer/Bethesda
Eurogamer/Bethesda

Ek olarak, bir gezegene inmeden önce doğrudan bir gezegenin yüzeyinden başka bir gezegenin önüne geçebilirsiniz. Yüzey haritasını yukarı çekerken, Yıldız Haritasını uzaklaştırın, farklı bir gezegen seçin ve ardından ona doğru bir rota ayarlamak için X’i basılı tutun. Bir sonraki ekran, geminizin içinde, belirlenen gezegenin önünde olacaksınız.

Eurogamer/Bethesda
Eurogamer/Bethesda

Takip ettiğiniz bir yan görevde bir sonraki varış noktanıza hızla ulaşmanın akıllı bir yolu da var. Menü ekranında en alta gidin ve Görevler sekmenizi seçin. Bir yan görev seçin ve Y veya X tuşuna basın. Y tuşuna basmak size yalnızca Yıldız Haritasında bir sonraki varış noktanızın nerede olduğunu gösterecektir. X’e basmak daha hızlı bir yöntemdir çünkü sizi anında bir sonraki hedefinizin tam konumuna yönlendirecek ve oraya inmeniz için size bilgi verecektir.

Starfield’da Hızlı Seyahat edemediğinizde

Starfield’da Hızlı Seyahat yapamayacağınızı açıklayan bu bölüm aslında bunu nasıl yapacağınızdan daha karmaşıktır. Hızlı Seyahat edemeyeceğinizi tespit ettiğimiz üç ana durum var: çok fazla ağır eşyayla aşırı yük altında olmak, savaşta olmak ve geminizde warp atlaması yapmaya yetecek kadar yakıtın olmaması.

İster silah ister basit bir kahve kupası olsun, taşıdığınız her eşyanın kendisine atanmış bir kütlesi vardır. Silahlar ve ekipmanlar ağır bir kütleye sahipken, kahve kupaları gibi günlük kullanılan eşyalar çok az miktardadır. Menünüzün sağ alt kısmındaki Envanter ekranında görüntülenebilen bir kütle sınırınız vardır. Bu kütle sınırını aştığınızda aşırı yük altına girersiniz. Koşmak sadece oksijeninizi ve dayanıklılığınızı daha da fazla tüketmekle kalmaz, aynı zamanda Hızlı Seyahat etmenizi de engeller.

Eurogamer/Bethesda
Eurogamer/Bethesda

Kütle sınırınızı aşmadığınızdan emin olmak için ihtiyacınız olan bazı eşyaları boşaltmanız yeterli; böylece tekrar Hızlı Seyahat edebileceksiniz. Kütle sınırınızı artırarak aynı anda daha fazla eşya taşımanıza olanak tanıyan Halter Becerisine beceri puanları yatırabilirsiniz .

Eurogamer/Bethesda
Eurogamer/Bethesda

Çatışmanın ortasında veya düşmanların yakınında olmanız da Hızlı Seyahat etmenizi engelleyecektir. Bir kavgadan kurtulmanın yolunu bulabilirsin!

Galaksiler arasında Hızlı Seyahat açısından, yeterli yakıta ihtiyacınız olacak ve ayrıca bu uzun mesafeleri geçmek için belirli bir rota üzerinde gezegenler keşfetmiş olacaksınız. Örneğin aşağıdaki resimde gemimin yeterli yakıt kapasitesi yok. Şu anki konumum olan FOLII galaksisi ve Kryx galaksisi arasında warp atlaması yapmak için.

Eurogamer/Bethesda
Eurogamer/Bethesda

Kryx galaksisine yaklaşmak için yakın gezegenler arasında ekstra sıçramalar yapmanız gerekeceğinden bu çok da önemli bir şey değil. Gezegenlerin arasında zıplarken normalden daha fazla yükleme ekranıyla uğraşmak zorunda kalacaksınız.

Bu sorunu çözmek için geminize daha fazla HE3 tankı eklemeniz veya Astrodinamik Becerinize beceri puanları yatırmanız gerekir. Becerinin rütbesini artırmak, atlamalarınızın yerçekimi atlama aralığını belirli bir yüzde puanı kadar artıracak ve atlamayı yapmak için gereken yakıt miktarını azaltacaktır.

Şimdilik bu kadar! Starfield evreninde uzayda Hızlı Seyahat etmenin tadını çıkarın.

MAKALE
Starfield'da taşıma kapasitesi nasıl artırılır?
Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Starfield’da Hızlı Seyahat Nasıl Yapılır?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir