Starfield: Scan Booster

Tarama Güçlendiriciler, birçok oyuncunun tamamen görmezden geldiği bir Karakol Modülüdür. Ancak bu modülde göründüğünden daha fazlası var.

Starfield: Scan Booster
Starfield: Scan Booster
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Starfield’da Outpost modülleriyle uğraşan oyuncular, Diğer Sekmesindeki ‘Tarama Hızlandırıcı’ modülünü görmüş olabilir. Açıklamaya bakılırsa, bu modül muhtemelen herkesin kullanması gereken bir şeymiş gibi görünebilir, ancak bundan biraz daha sönüktür.

Scan Booster (veya onun herhangi bir çeşidi) hala kullanışlı olsa da, açıklamasında olduğu kadar yararlı değildir. Öyleyse, Starfield’da Tarama Güçlendiricilerin tam olarak nasıl çalıştığını , oyuncuların bunları neden kullanması gerektiğini ve bu modülleri tam potansiyelleriyle kullanmanın en iyi yolunu gözden geçirelim .

Tarama Hızlandırıcı Açıklaması

Starfield - Üç Tarama Güçlendiricinin Hepsi

Basitçe söylemek gerekirse, Tarama Güçlendirici, Güçlendiriciyi yerleştirdikleri gezegendeyken oyuncunun El Tarayıcısının sinyalini kelimenin tam anlamıyla ‘güçlendirir’. Scan Booster’ın her biri farklı malzeme seti gerektiren üç çeşidi vardır:

İsim İhtiyac duyulan malzemeler Tanım
Tarama Güçlendirici 4 Alüminyum, 2 Berilyum, 3 Bakır ve 3 Birim Güç El Tarayıcının menzilini iki katına çıkarmak için bunu yapın.
Tarama Güçlendirici – Gelişmiş 3 Sıfır Tel, 1 İzomerkezli Mıknatıs, 5 Alüminyum, 1 İletişim Rölesi ve 6 Birim Güç El Tarayıcının menzilini üç katına çıkarmak için bunu oluşturun. Temel Tarama Güçlendiriciden daha geniş bir etki alanına sahiptir.
Tarama Güçlendirici Askeri Sınıf 6 Alüminyum, 1 Paramagnon İletken, 1 Aşırı Soğutmalı Mıknatıs, 2 İletişim Rölesi ve 12 Birim Güç El tarayıcınızın menzilini dört katına çıkarmak için bunu oluşturun, Scan Booster – Advanced’den daha geniş bir etki alanına sahiptir.

Bununla birlikte, bu belirli bir Karakol Modülü ile ilgili birçok yaygın yanlış anlama vardır ve bu çoğunlukla öğenin kafa karıştırıcı açıklamalarından kaynaklanmaktadır . Örneğin, birçok oyuncu bu çift/üçlü/dörtlü aralığın ‘Tarama Mesafesine’ yani bir şeyi taramak için Interact girişine ne kadar uzakta basabileceklerine uygulandığını varsaydı, ancak bu doğru değil. Tarama Güçlendirici aslında yalnızca El Tarayıcıda taranabilir nesnelerin (mavi veya yeşil) aydınlatıldığı aralığı artırır ; bu , oyuncuların daha uzaktan Kaynakları, Faunayı ve Bitkiyi Araştırabileceği (ancak Tarayamayacağı) anlamına gelir .

MAKALE
Starfield: Global Glacial Recession Gezegen Nasıl Bulunur?

Ek olarak, birçok oyuncu bu Tarama Güçlendiricinin yerleştirildiği gezegenin tamamına uygulandığını varsayıyordu, ancak bu da yanlış görünüyor, çünkü Gelişmiş ve Askeri Sınıf varyantları, önceki sürüme göre ‘etki alanını’ artırdıklarını özellikle belirtiyor. Oyuncuların bunu kişisel olarak test edebilmelerinin hızlı bir yolu, normal bir Tarama Güçlendiriciyi bırakmak ve ardından gezegenin diğer tarafındaki bir İniş Alanına hızlı seyahat etmektir. Burada oyuncular, Tarama Görsel Aralığının artık eskisi gibi artırılmadığını görmelidir. Gelişmiş ve Askeri Sınıf Tarayıcıların etki alanının ne kadar büyük olduğu henüz belli değil, ancak oyuncular, Karakollarından 300-500+ metre uzağa gitmenin bunun etkili olması için çok uzak olduğunu varsaymalıdır.

Oyun, Oyuncuların Tarama Arttırıcılarını Nasıl Kullanmasını İstiyor?

Starfield - Tarama Güçlendirici Varken ve Yokken Vurgulanan Öğe Gösteriliyor

Dürüst olalım, ilk bakışta Tarama Güçlendiriciler, özellikle Seralar veya Kargo Bağlantıları gibi daha ilginç Outpost modülleriyle karşılaştırıldığında, inşa edilmesi en kullanışlı modüller gibi görünmüyor . Amaçlanan işlevleri iki yönlü görünmektedir:

  1. Bu, oyuncuların uzaktaki maden yataklarını görebilmeleri ve bu maden yataklarının üzerine başka bir Karakol yerleştirmeleri (veya mevcut Karakolu hareket ettirmeleri) anlamına gelir.
  2. Veya böylece oyuncular etraflarındaki hangi öğeleri henüz taramadıklarını her zaman görebilirler.

Ancak oyuncular, Karakollarında hangi kaynakların bulunduğunu görmek isterlerse, tek yapmaları gereken, Karakol İşaretini sanki yerleştirecekmiş gibi ortaya çıkarmak ve ardından ekranın sol üst köşesine bakmaktır. Orada, Karakol’u şu anda havada durduğu yere koyarlarsa, Karakolun menzilinde hangi Kaynakların mevcut olduğunu görmeleri gerekir. Ayrıca, Takviyelerin menzili çok geniş olmadığından (Askeri Sınıfta bile), oyuncuların sadece Karakollarının etrafındaki taranabilir öğeleri belirlemelerine yardımcı oluyorlar ve bu da pek kullanışlı değil.

Tarama Güçlendiricilerden En İyi Şekilde Nasıl Yararlanılır?

Starfield - Askeri Sınıf Tarama Güçlendiriciyi Ayarlama

Neyse ki, oyuncular ara sıra menüde gezinmeyi umursamadıkları sürece bu modülleri kullanmanın uygun bir yolu var. Temel olarak oyuncuların sadece üç şeye sahip olduklarından emin olmaları gerekir:

  1. Her zaman indirilebilecek en az bir mevcut Karakol.
  2. Herhangi bir Tarama Güçlendirici çeşidini oluşturmak için gereken kaynaklar (Askeri Sınıf tercih edilir).
  3. Yakıtlı Jeneratör , Güneş Enerjisi Dizisi veya Rüzgar Türbini olsun, Tarama Güçlendiriciye güç sağlamak için gereken Güç Kaynağı öğeleri ne olursa olsun .
MAKALE
Starfield'da taşıma kapasitesi nasıl artırılır?

Daha sonra tek yapmaları gereken, Karakol’u yerleştirmek, Tarayıcıyı inşa etmek ve Güç Kaynaklarını yakına yerleştirmektir (bu, 10 saniye veya daha kısa sürede yapılabilir), ardından bu öğenin Tarama Hızlandırma işlevini kullanarak bir süre içinde etrafta dolaşabilirler. Karakolun birkaç yüz metresi.

Bilim Ağacında uzmanlaşan oyuncular aynı zamanda Gezegensel Yerleşim adı verilen 4. Kademe Beceriye de göz atmak isteyeceklerdir çünkü bu, oyunculara üzerinde çalışabilecekleri daha fazla Karakol sağlar.

Alanın büyük bir kısmı temizlenmiş gibi göründüğünde, oyuncular daha sonra hızlı bir şekilde Karakola geri dönebilir, Outpost Beacon’un kendisini alabilir (Tarama Güçlendirici ve Güç Kaynakları için kullanılan malzemeleri otomatik olarak geri gönderir) ve ardından farklı bir alan seçebilirler. gezegenin bunu tekrar yapması. Bu tam olarak ‘kullanıcı dostu’ bir yöntem değil ama en azından diğer durumlarla karşılaştırıldığında bu modülden en fazla faydayı sağlıyor.

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Starfield: Scan Booster

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir