Çevrimdışı, Kapalı yada Bozuk Bir iPhone Nasıl Bulunur (iOS 17)

Joe Dalton By Joe Dalton
7 Min Read

Find My ile iPhone’u Bozulduğunda, Kapatıldığında veya Çevrimdışıyken Bulmanın 3 Yolu

1. Diğer Apple Cihazlarınızı veya Aile Paylaşımınızı Kullanarak Kayıp Bir iPhone Nasıl Bulunur?

Bir iPad veya Mac’iniz varsa veya konumunuzu bir Aile Paylaşım Grubuyla paylaşıyorsanız ve bir grup üyesine ait bir iPhone, iPad veya Mac’e erişiminiz varsa, kayıp iPhone’unuzu bulmak için bu cihazlardan birini kullanabilirsiniz. iPhone’unuz çevrimdışıysa, yakında diğer Apple aygıtları olduğu sürece onu takip edebileceksiniz; iPhone’unuz bittiyse, pil bitmeden önceki son konumu görüntüleyebilirsiniz. Kayıp iPhone’unuzu ölü, çevrimdışı, açık veya kapalı durumda nasıl bulacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Not: iPhone’unuzu kapatırken kapatma kaydırıcısının altında “iPhone Kapatıldıktan Sonra Bulunabilir” ifadesini hiç fark ettiniz mi? Bu, iPhone’unuz kapalı olsa bile iPhone’unuzun Bul uygulamasında bulunabileceği anlamına gelir.

  1. Kullandığınız cihazda Bul uygulamasını açın ve Cihazlar sekmesine dokunun .
  2. Bul özelliği etkinleştirilmiş cihazlarınızın listesini içeren bir harita açılacaktır. Listeden iPhone’unuzu seçin .
  1. Kayıp iPhone’unuz öldüyse, haritada siyah ekranlı bir iPhone olarak görünecek ve kenar çubuğunda iPhone’umu Bul’un bilinen son konumunun ne zaman kaydedildiğini bildiren kırmızı bir metin göreceksiniz.pili bitmiş telefon nasıl bulunur
  2. iPhone’unuz açıksa etkin (renkli) bir Ana ekranla görünecek ve kenar çubuğunda kalan pil ömrünü gösteren bir pil simgesi göreceksiniz.kapalı olan iphone nasıl bulunur
  1. Kayıp iPhone’unuzun konumuna ilişkin Apple Haritalar yol tariflerini almak için Yol Tarifleri’ne dokunun . iPhone’unuz açıksa iPhone’unuzu bulmanıza yardımcı olması için Ses Çal’a da dokunabilirsiniz.
  2. Cihazınızı uzaktan kilitlemek ve birisinin kayıp iPhone’unuzu bulması durumunda size ulaşılabilecek telefon numarasını içeren özel bir mesaj görüntülemek için Kayıp Olarak İşaretle altında Etkinleştir’e dokunun.Cihazınızın ekranını kilitlemek için Kayıp Olarak İşaretle'ye dokunun.
 1. iPhone öldüyse, kaybolan iPhone’unuzun bir sonraki açılışında iPad’inize bildirimler ve konum güncellemesi göndermek için Bulunduğunda Bildir seçeneğini etkinleştirebilirsiniz .

Bu Cihazı Sil seçeneği yalnızca iPhone’unuzun kalıcı olarak kaybolduğunu veya çalındığını düşünüyorsanız ve yalnızca diğer belirli adımlardan sonra kullanılmalıdır.

2. Kayıp iPhone’unuzu iCloud ile Nasıl Bulunur (Android’den iPhone nasıl izlenir)

Yalnızca bir Android telefona erişiminiz varsa, iCloud.com’da oturum açmak için herhangi bir cihazdaki web tarayıcısını kullanabileceğiniz için iPhone’unuzu Android’den veya bir bilgisayardan takip etmek için kullanabileceğiniz yöntem budur. Mac’inizde Bul uygulaması varsa (varsayılan olarak yüklenmesi gerekir), tarayıcıyı kullanmak yerine uygulamaya geçmenizi kesinlikle öneririm. Bunun nedeni, iCloud seçeneğinin yalnızca sınırlı işlevsellik sunmasıdır: Haritada son konumu görüntülemenize izin verse de, kayıp aygıtınıza adım adım yol tarifi alamazsınız. Ancak, verilerinizi korumak için yalnızca yakındaki iPhone’unuza ping atmak veya onu Kayıp Modu’na yerleştirmek istiyorsanız ya da iPhone’u Android’den nasıl takip edeceğinizi bilmeniz gerekiyorsa, iCloud.com’da Bul’u şu şekilde kullanabilirsiniz:

  1. icloud.com’a gidin ve Apple Kimliğinizi ve parolanızı kullanarak oturum açın.
  2. İstenirse, kullandığınız aygıtta iCloud.com’un kullanılmasına izin vermek ve iki faktörlü yetkilendirmeyi tamamlamak için İzin Ver’i tıklayın.
  1. iPhone uygulamasını bul simgesini tıklayın .
  2. Üst kısımda Tüm Cihazlar’ı seçin ve eksik iPhone’unuzu seçin.
  1. Kayıp iPhone’unuz öldüyse, iPhone’umu Bul’un son konumunun ne zaman kaydedildiğini size bildiren, altında daha küçük bir metin bulunan siyah bir ekran görüntülenecektir.
  2. iPhone’unuz açıksa etkin (renkli) bir Ana ekranla görünecek ve kenar çubuğunda kalan pil ömrünü gösteren bir pil simgesi göreceksiniz.
  1. iPhone açıksa veya çevrimdışıysa (ölü değilse), yaklaştığınızda iPhone’unuzu bulmanıza yardımcı olması için Ses Çal’a dokunabilirsiniz.
  2. Cihazınızı uzaktan kilitlemek ve birisinin kayıp iPhone’unuzu bulması durumunda size ulaşılabilecek telefon numarasını içeren özel bir mesaj görüntülemek için Kayıp Modu’na dokunun.
 1. İPhone’u Sil seçeneği yalnızca iPhone’unuzun kalıcı olarak kaybolduğunu veya çalındığını düşünüyorsanız ve yalnızca diğer belirli adımlardan sonra kullanılmalıdır.

Profesyonel İpucu: iPhone’unuzu kurtardıktan sonra, telefonunuzu asla unutmamak için Apple Watch’unuzda da uyarılar ayarlayabilirsiniz . Bunlar telefonunuz ve diğer cihazlarınız ve öğeleriniz için ayarlanabilir.

3.  Başkasının iPhone veya iPad’iyle Kayıp iPhone’u Bulun

Kayıp iPhone’unuzu takip etmenize yardımcı olacak, size veya bir aile üyenize ait başka bir cihazınız yoksa, arkadaşınızın Apple cihazını ödünç alabilir ve kayıp iPhone’unuzu bulmak için Bul uygulamasını kullanabilirsiniz. Şu şekilde çalışır: Bul uygulamasının, Apple Kimliğinizle ayrı olarak giriş yapmanıza olanak tanıyan bir Arkadaşınıza Yardım Et özelliği vardır. Ardından mevcut konumu görebilirsiniz (veya cihazınız kapalıysa veya çevrimdışıysa iPhone’umu Bul’un son konumunu görebilirsiniz).

Başka bir kişinin cihazında iCloud’a giriş yapmak istemezsiniz çünkü bu, verilerinizi korumak için ekstra güvenlik önlemlerini tetikleyebilir. Bir Arkadaşınıza Yardım Edin özelliğini kullanmak iki faktörlü kimlik doğrulamayı atlayacaktır (böylece kayıp iPhone’unuzdan parola girmeniz istenmeyecektir).

iPhone’umu Bulmadan Kayıp Bir iPhone Nasıl Bulunur?

Ne yazık ki iPhone’umu Bul özelliğini etkinleştirmediyseniz, Google Haritalar için konum geçmişini etkinleştirmediğiniz sürece , iPhone’un bilinen son konumunu bulmak için adımlarınızı tekrar izlemeniz gerekecektir . Google haritalarındaki konum geçmişi, iPhone’umu Bul olmasa bile, kaybolan iPhone’unuzun son konumunu size söyleyebilecektir. Google Haritalar konum geçmişini etkinleştirmediyseniz gelecekte telefonunuzu kaybetme ihtimaline karşı bunu şimdi yapmayı düşünün. Kayıp bir iPhone’u Google Haritalar’ı kullanarak nasıl bulacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  1. google.com/maps/timeline adresine gidin ve Google hesabınızda oturum açtığınızdan emin olun.
  2. Ekranınızın alt kısmında Konum Geçmişi durumunuzu kontrol edin. Konum Geçmişi açıksa bu yöntemi kullanabilirsiniz. Maalesef etkinleştirilmezse, kayıp iPhone’unuzu bulmak için Google Haritalar’ı kullanamazsınız.
  1. Konum Geçmişi zaten etkinleştirilmişse, Bugün’ü tıklayarak veya açılır menüleri tıklayarak iPhone’unuzun kaybolduğu tarihi seçin ve önceki bir tarihi girin.
  2. Son konumunuzu kontrol edin ve gidip o telefonu alın!

SSS

 • Bir telefon öldüğünde iPhone’umu Bul çalışır mı? Evet. Kayıp iPhone’unuz öldüyse, bilinen son konumu görebilirsiniz ancak mevcut konumu göremezsiniz. iPhone’umun Son Konumunu Bul etkin olduğu sürece (bu özellik varsayılan olarak etkindir, bu nedenle onu manuel olarak kapatmanız gerekirdi), bilinen son konumu görmeye devam edebilirsiniz. Bu özelliği açmadıysanız, piliniz bittiğinde iPhone’unuzun konumu Bul uygulamasında gösterilmeyecektir.
 • Çevrimdışı bir iPhone bulabilir misiniz? Evet. Yakınlarda başka Apple cihazları olduğu sürece Bul uygulaması, kitle kaynaklı Bul ağımı kullanarak kaybolan iPhone’un mevcut konumunu hâlâ üçgenleyebilir.
 • Kapalı, kayıp bir iPhone’u bulabilir misiniz? Evet, iOS 15 veya sonraki bir sürümüne sahip olduğunuz ve Bul’u devre dışı bırakmadığınız sürece iPhone’unuz bulunabilir. Telefonunuza ping atamasanız da Bul seçeneklerinden birindeki adımları izleyerek yol tarifleri alabilir ve kayıp iPhone’unuzun konumunu takip edebilirsiniz.
 • Çalınan bir iPhone’u takip edebilir misiniz? Evet, Çalınan bir iPhone’un yerini Bul uygulamasını kullanarak bulabilirsiniz. Ancak çalınan telefonu kendiniz kurtarmaya çalışmamalısınız. Bunun yerine yerel yetkililerle iletişime geçin ve iPhone’unuzun kalıcı olarak kaybolması veya çalınması durumunda ne yapmanız gerektiğini açıklayan kılavuzumuzu takip edin .

Umarız kaybolan iPhone’unuzu başarılı bir şekilde kurtarabilmişsinizdir!

Share This Article
Follow:
Şaşırdın değil mi kovboy? Bu güzel ülkenin yasaları sayesinde Dalton kardeşler tekrar dürüst vatandaşlar oldu!
Leave a comment