Android Cihazınızda Silinen Fotoğrafları Kurtarma

Android Cihazınızda Silinen Fotoğrafları Kurtarmanın 3 Farklı Yolu

Android telefonunuzun galerisinden bazı önemli resimleri yanlışlıkla mı sildiniz? Silinen fotoğrafları birkaç yöntem kullanarak nasıl geri yükleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yani telefonunuzdan değerli bir resmi sildiniz. Daha da kötüsü, cihazınızı kırdınız veya sıfırladınız ve hepsini kaybettiniz. Artık bir Android telefondan silinen fotoğrafları nasıl kurtaracağınızı bilmeniz gerekiyor.

Birkaç seçeneğiniz var. Basitten gelişmişe kadar çeşitlilik gösterirler; umarım sizin için işe yarayan bir çözüm bulunur. Başlayalım.

1. Silinen Fotoğraflar Buluttan Nasıl Kurtarılır

Çoğu galeri uygulaması artık masaüstünüzdekine benzer bir Çöp Kutusu veya Geri Dönüşüm Kutusu kullandığından, galerinizden silinen bir resmi kurtarmak kolaydır; bu nedenle, kullandığınız galeri uygulamasında bunu arayın ve ardından fotoğrafı silme işlemini geri alabilirsiniz. .

Çoğu bulut ve fotoğraf uygulaması (Instagram hariç) fotoğraflarınızı arka planda yedeklemeyi de sunar. Bunu açtıysanız büyük olasılıkla fotoğrafınız gerçekten kaybolmamıştır.

Bir fotoğrafı telefonunuzun galeri uygulamasından silmek, onu bulut yedekleme hizmetinizden silmez. Geri almak için bulut uygulamanızda oturum açın ve uygulamayı bir kez daha indirin.

 • Google Fotoğraflar’da görseli açın ve menüden İndir’i seçin.
 • Dropbox için görseli açın, üç noktalı menü düğmesine dokunun ve Cihaza kaydet’i seçin .
 • Microsoft OneDrive için görüntüyü açın ve İndir’i seçin .

Görüntüyü bulut yedeklemenizden sildiyseniz oradan da kurtarabilirsiniz. Çoğu bulut hizmeti, silinen dosyaları belirli bir zaman dilimi içinde geri yüklemenize olanak tanıyan bir geri dönüşüm kutusu kullanır.

Google Fotoğraflar’da Silinen Fotoğraflar Nasıl Kurtarılır

Google Fotoğraflar’da uygulamayı açın, Kitaplık’ı , ardından Çöp Kutusu’nu veya Çöp Kutusu’nu seçin . Kurtarmak istediğiniz her görüntüye uzun basın ve Geri Yükle’ye basın . Kitaplığınızdaki yerlerine yeniden eklenecekler. Silinen dosyalar 60 gün boyunca Google Fotoğraflar’da kullanılabilir durumda kalır; ondan sonra sonsuza dek yok olacaklar.

Google fotoğraflardan geri yükleme

Microsoft OneDrive’dan Silinen Dosyalar Nasıl Kurtarılır

Microsoft OneDrive için uygulamayı açın ve Ben > Geri Dönüşüm Kutusu’na gidin . Dosyalarınızı seçin ve Geri Yükle simgesine dokunun. OneDrive, silinen dosyaları 30 güne kadar saklar; ancak geri dönüşüm kutunuz toplam depolama alanınızın %10’undan büyükse bunları daha erken silebilir.

android'de onedrive'dan silinen fotoğrafı geri alma

Silinen Fotoğrafları Dropbox’tan Geri Yükleme

Dropbox için mobil uygulamada yapamayacağınız için silinen görselleri kurtarmak için masaüstünüzdeki servise giriş yapmanız gerekiyor. Dosyalar > Silinen dosyalar’a gidin ve ardından geri yüklemek istediklerinizi seçin. Ücretsiz planda silindikten sonra 30 gün boyunca kullanılabilirler; ücretli planlar silinen görsellere 180 gün boyunca erişebilir.

dropbox'tan silinen dosyaları kurtar

Diğer tüm bulut uygulamaları benzer şekilde çalışır; hiçbir şey doğrudan tamamen silinmez. Belirli bir hizmetin silinen dosyalarınızı ne kadar süre sakladığını görmek için hesabınızın şartlarını kontrol ettiğinizden emin olun.

2. Silinen Android Fotoğrafları SD Kartınızdan Nasıl Kurtarılır

Fotoğraflarınızı buluta yedeklemezseniz ne olur? Galeri uygulamanızdan silinen fotoğrafları nasıl kurtaracağınızı bilmeniz gerekiyorsa, en iyi umudunuz, SD kartınız olduğunu varsayarak onları telefonunuzun SD kartına kaydetmiş olmanızdır.

O zaman bile bunu yapmak kolay bir şey değil. Kartınızı bir masaüstü bilgisayara bağlayabilir ve özel kurtarma yazılımı kullanarak kaybolan resimleri kurtarmayı deneyebilirsiniz. Ancak, SD kartınız şifrelenmişse (ki modern telefonlarda da olabilir) bu işe yaramaz. Ve o zaman bile hiçbir garanti yoktur.

Silinen dosyalar, yalnızca üzerine yeni veriler yazılana kadar hafıza kartında kalır. Fotoğrafları yanlışlıkla sildiğinizi fark ettiğiniz anda, üzerine yazılma riskini azaltmak için kartınızı telefonunuzdan çıkarmalısınız.

Android artık eski USB Yığın Depolama protokolünü kullanmadığı için bu yöntem telefonunuzun dahili deposunda çalışmaz. Android’de silinen kısa mesajları kurtarmanın zor olmasının nedeni de budur.

EaseUS Veri Kurtarma Sihirbazı ile Silinen Görüntüleri Geri Yükleme

En iyi ücretsiz görüntü kurtarma yazılımı EaseUS Data Recovery Wizard’dır. Hem Windows hem de Mac için indirebilirsiniz ve ödeme yapmadan önce 2 GB’a kadar veriyi kurtarmanıza olanak tanır. İşte nasıl başlayacağınız.

 1. Öncelikle hafıza kartınızı, bir kart okuyucu aracılığıyla veya dizüstü bilgisayarınızın SD kart yuvası aracılığıyla bilgisayarınıza bağlayın.
 2. Veri Kurtarma Sihirbazı’nı yükleyin ve çalıştırın.
 3. Başlatıldığında, verileri kurtarabileceğiniz tüm mevcut sürücüleri size gösterecektir. Bu, sabit sürücünüzü ve hafıza kartınızı içermelidir.
  veri kurtarma sihirbazı
 4. Hafıza kartını seçin ve Tara’ya basın . Uygulama artık kurtarabileceği tüm dosyaları taramaya başlayacaktır. Ücretsiz sürümle tek seferde 2 GB’a kadar veriyi geri yükleyebilirsiniz. Tarama işlemi, kartın boyutuna ve üzerinde ne kadar veri bulunduğuna bağlı olarak 20 dakika veya daha fazla sürebilir. Ancak bitmesini beklemenize gerek yok.
 5. Sol paneldeki Tür’ü seçin . Grafikler’in yanındaki açılır oka tıklayın ve JPG’yi (veya telefonunuzun resimleri kaydettiği dosya biçimini) seçin . Kurtarabileceğiniz tüm görüntüler ana pencerede gösterilir. İstediklerinizi seçin.
  hangi formatın kurtarılacağını seçin
 6. Şimdi Kurtar’a tıklayın ve resimlerinizi kaydetmek için sabit sürücünüzde bir konum seçin. Dışa aktarıp kendi klasörlerine kaydedecekler. Artık bunları telefonunuza geri kopyalayabilirsiniz.

3. Rootlanmış Bir Telefonda Silinen Fotoğraflar Nasıl Geri Yüklenir

Bulut yedekleme hizmeti veya hafıza kartı kullanmıyorsanız, silinen fotoğrafları Android telefonunuzdan kurtarmak çok daha zor hale gelir. Bazı çevrimiçi uygulamalardan gelen iddialara rağmen, telefon rootlu olmadığı sürece, kayıp dosyaları kurtarmak için telefonunuzun dahili depolama alanını taramanın bir yolu yoktur.

Eğer çaresizseniz telefonunuzu rootlamayı deneyebilirsiniz . Ancak bu, cihazınızı silmenizi gerektirebilir ve bu, silinen resimlerinizin üzerine yazılarak sonsuza kadar kaybolma olasılığını önemli ölçüde artırır. Neyse ki, telefonunuz zaten rootlanmışsa süreç daha kolaydır. Ancak her zaman olduğu gibi fotoğraflarınızı kurtarabileceğinizin garantisi yoktur.

DiskDigger ile Silinen Fotoğrafları Geri Alma

Play Store’dan DiskDigger Fotoğraf Kurtarma uygulamasını yükleyin . Bu, fotoğraf ve video kurtarma için ücretsizdir; yalnızca diğer dosya türlerini kurtarmak istiyorsanız ödeme yapmanız gerekir.

 1. Uygulamayı başlatın ve istendiğinde kök izinlerini verin.
 2. Temel Tarama ve Tam Tarama seçeneklerini göreceksiniz . İlkini göz ardı edin çünkü görsellerinizin yalnızca düşük çözünürlüklü küçük resimlerini bulabilir. Bunun yerine Tam Tarama seçeneğini kullanmak isteyeceksiniz .
 3. Telefonunuzun dahili depolama alanını bulun. Bu normalde /data bölümüdür. Ona dokunun ve aramak istediğiniz dosya türünü seçin (büyük ihtimalle JPG ve/veya PNG ).
 4. Başlamak için Tamam’a dokunun.

Uygulama hemen taramaya başlar ve bulduğu her şeyin küçük resim tablosunu gösterir. Yalnızca silinen fotoğraflarınızı göstermez; telefonunuzun dahili deposundaki tüm görselleri gösterir. Bu nedenle işlemin tamamlanması biraz zaman alır.

Bulgulardan bazılarını filtrelemek için Ayarlar simgesine dokunun. Daha büyük bir Minimum Dosya Boyutu ayarlamanız gerekir ; örneğin 1.000.000’ı seçerek sonuçlarınızı megabayttan büyük görsellerle sınırlandırırsınız. Tarihi, fotoğrafların çekildiği zamana yakın bir zamanla da sınırlayabilirsiniz.

DiskDigger silinen her fotoğrafı bulamaz ve bulduğu bazı fotoğraflar bozulmuş olabilir. İstediklerinizi bulursa onları seçin ve Kurtar’a dokunun .

Dosyaları nereye kaydetmek istediğinizi seçin. Bunları belirli bir uygulamaya kaydedebilir veya doğrudan kamera klasörünüze geri koyabilirsiniz. Bunu yapmak için DCIM klasörünü seçin . Fotoğraflarınızı kaydetmek için Tamam’ı tıklayın ve işiniz bitti.

Bir Dahaki Sefere Android Fotoğraflarınızı Kaybetmekten Nasıl Kaçınabilirsiniz?

Silinen fotoğrafları kurtarmak o kadar da kolay değil; bu nedenle, onları kaybetmeyi önlemenin en iyi yolu, onları bir yere yedeklemektir.

En kolay yol, Android fotoğraflarınızı buluta yedekleyen uygulamaları kullanmaktır. Bu uygulamalar arka planda sessizce çalışır ve fotoğraflarınızı ne zaman yüklediklerini kontrol edebilirsiniz. Bunları yalnızca Wi-Fi’ye bağlı olduğunuzda ve telefonunuz şarj olurken çalışacak şekilde ayarlayın; böylece veri planınıza veya pil ömrünüze zarar vermezsiniz.

Ayrıca, cihazınızdaki tek önemli veri türünün fotoğraflar olmadığını unutmayın; Android telefonunuzdaki her şeyi yedeklemenin en iyi yollarını bilmelisiniz. Düzenli bir yedekleme planıyla bilgilerinizin bir kopyasına her zaman sahip olursunuz ve bir daha hiçbir şeyi kaybetme riskiyle karşı karşıya kalmazsınız.

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Android Cihazınızda Silinen Fotoğrafları Kurtarmanın 3 Farklı Yolu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir